Cudownie autodestrukcyjny pomysł narodowców! Nie można nie skorzystać

Narodowcy, a konkretnie ich portal internetowy, opublikowali listę firm wspierających Strajk Kobiet (co podaję za Bankier.pl). Oczywiście wezwali do ich bojkotu. Lista zawiera podobno 125 marek, podzielonych przez jej autorów na osiem kategorii funkcjonalnych. I ciągle rośnie.

Nie słyszałem, żeby którakolwiek z tych firm zatrzęsła się w posadach (a są wśród nich takie, które wszyscy dobrze znamy, więc wieść rozeszłaby się niechybnie), ale może to kwestia czasu? A może nie. Pojawiły się bowiem opinie internautów wskazujące z niewątpliwą logiką, że jeżeli ktoś popiera Strajk Kobiet, to właśnie dostaje do ręki listę miejsc, w których może zrobić przedświąteczne zakupy i jeszcze mieć poczucie spełnionej dobrej misji. Można nawet wziąć kredyt na te zakupy, bo na owej liście hańby (w oczach katoneofaszystów oczywiście) znajduje się również bank.

Proponowałbym pójść sporo dalej. Zastosujmy zasadę: „jeżeli nie zgadzasz się z szubrawcem, to dlaczego masz dawać mu zarobić?”. Przykłady? Proszę uprzejmie!

  • Na portalu Zrzutka.pl prowadzona jest zbiórka na tzw. Straż Narodową, czyli bojówki narodowców (podaję za NaTemat.pl). Akcja Demokracja wezwała portal do zaniechania tej zbiórki. Ale Zrzutka.pl przerwać jej nie chce. Podobno w imię zasad demokracji. To może nie organizować tam kolejnych zbiórek? Dlaczego macie przy ich okazji dawać zarobić komuś, kto z dowolnych pobudek wspiera neofaszystów? Zrzutka.pl nie jest jedynym możliwym miejscem dla takich akcji.
  • Pokażmy, że klauzula sumienia może działać nie tylko w jedną stronę – wymieniajmy informacje o lekarzach i aptekach odmawiających antykoncepcji, a także o lekarzach odmawiających badań prenatalnych. Przecież żadna z tych osób nie wstydzi się swoich poglądów, prawda? Wybierajmy miejsca, których na tak stworzonych listach nie będzie. Nawet Ordo Iuris mówi o prawie do wolności sumienia, czyż nie? Dlaczego więc nie można przyjąć, że czyjeś sumienie nie dopuszcza przynoszenia materialnych zysków komuś, kto wyznaje ideologię zezwalającą na stosowanie tortur wobec kobiet lub wręcz na istotne skracanie ich życia?
  • Poza branżą medyczną są firmy, których właściciele mają jednoznacznie katonacjonalistyczne sympatie. Zazwyczaj są z nich wręcz dumni. Trzeba im pomóc, zadbać o ich komfort – niech obsługują tylko klientów podzielających ich poglądy. Pozostali klienci mogą poszukać firm konkurencyjnych. W większości przypadków – łatwych do znalezienia.

Podsumowując – wydarzyła się rzecz bez precedensu po 1989 r. – okazja do przywrócenia starej zasady, że ludzie pozbawieni elementarnej przyzwoitości powinni przestać dla nas istnieć. Narodowcy stworzyli listę firm popierających Strajk Kobiet i nawołują do ich bojkotu? Wspaniale! Można pokazać katoneofaszystom, że ten mechanizm działa w obie strony i że może być bardziej skuteczny, niż ośmielają się przypuszczać. Przyjmijmy to wyzwanie!